STÁT SE ČLENEM

Proč je důležité
vykazovat hmotnost

Uvádění správné hmotnosti elektrozařízení je důležité pro výpočet plnění cíle sběru a zároveň pomůže životnímu prostředí. Jak to? Podívejme se na to.

Společný zájem

Kolektivní systém a výrobci mají společnou povinnost - splnit zákonem nastavený cíl sběru elektroodpadu. Tento cíl činí 65 % a vztahuje se k průměrnému ročnímu množství (hmotnosti) elektrozařízení uvedených na trh v posledních třech letech.

90 %
naplnění cíle
Ekolamp cíle přesahuje a to i díky Vám
65 %
cíl sběru elektroodpadu

Správným zadáváním hmotností chráníte životní prostředí před nezodpovědným a nebezpečných chováním. Bez zadaných hmotností by kolektivní systém mohl vybrat příspěvky na recyklaci od svých členů a přitom sebrat třeba jen 1 kilogram elektroodpadu.

1.

Kam se hmotnost vyplňuje?

Hmotnost vyplníte do hlášení v informačním systému. Přihlásíte se zde. Je potřeba ji vyplnit správně, dávejte pozor na jednotky a desetinné čárky.

2.

Jak hmotnost zjistím?

Je uvedena na technickém listu, návodu nebo krabici. Pokud jste distributorem nebo dovozcem elektrozařízení, požádejte svého dodavatele o informace. Případně výrobek sami zvažte. Hmotnost se uvádí vždy bez dalšího obalu (krabice, přepravní a skladové materiály).

3.

Co se děje s vyplněnými údaji o hmotnosti?

Údaje se předávají Ministerstvu životního prostředí ČR a slouží jako základ pro výpočet splnění povinného cíle sběru elektroodpadu.

Vyplněním splňujete nejen zákonné povinnosti, ale hlavně podporujete životní prostředí. V dnešním světě plném výrobků se každý příspěvěk k ochraně životního prostředí počítá. Sběrem a recyklací vysloužilých elektrozařízení minimalizujeme dopad na planetu i společnost.

Nevíte si rady?

Rádi vám pomůžeme, obraťte se na obchodní oddělení:
Email: slaba@ekolamp.cz nebo zavolejte na +420 731 134 789.

detail