STÁT SE ČLENEM

ČOI odhalila porušení právních předpisů: chybám lze snadno předejít díky EKOLAMPu

12. října 2023

Česká obchodní inspekce ve 2. čtvrtletí kontrolovala, zda obchodníci u vybraných produktů dodržují zákon o výrobcích s ukončenou životností. Celkem uskutečnila 296 kontrol, přičemž v přibližně 30 procentech případů byl tento právní předpis porušen. Zjištěné nedostatky se týkaly zejména povinností posledních prodejců elektrozařízení. Za nedostatky ČOI udělila celkem 134 pokut v hodnotě 1 127 500 Kč a v kontrolách bude pokračovat i nadále.

Nejčastěji šlo o neplnění povinnosti odděleně uvádět příspěvek na recyklaci, tedy náklady na zpětný odběr, zpracování, využití a odstranění odpadního elektrozařízení. Povinnost viditelně uvádět na účtence příspěvek na recyklaci za každé elektrozařízení platí od začátku roku 2021. Další porušení se týkala zejména informačních povinností.

Více informací naleznete v tiskové zprávě ČOI.

Podporu při dodržování zákonných povinností poskytuje jako partner společnost EKOLAMP. Pomáháme svým členům - výrobcům, distributorům a prodejcům - plnit zákonné požadavky a minimalizovat tak riziko porušení předpisů a s tím spojených pokut.

Aktivně podporujeme své členy v rozvoji jejich podnikání. Umožňujeme výrobcům bezpečně růst tím, že se staráme o jejich zákonné povinnosti. Členové našeho kolektivního systému si tak mohou být jisti, že využívají udržitelné a ekologicky šetrné služby. Naším cílem je zajistit dlouhodobou udržitelnost celého systému a podporu úspěšného podnikání všech zapojených partnerů.

detail