STÁT SE ČLENEM

Ke konci února definitivně končí staré energetické štítky

14. února 2023
Připravili jsme pro Vás odpovědi na často kladené otázky k označování světelných zdrojů novými energetickými štítky.

Ke konci února 2023 končí přechodné období, během kterého bylo ještě možné prodávat světelné zdroje se starými energetickými štítky a platila povinnost označit na prodejnách výrobky novými štítky.

Od 1. března už nelze prodávat, poskytovat ani vystavovat světelné zdroje se starými "plusovými" štítky.

energetické štítky

Obracíte se na nás s dotazy ohledně legislativy a pravidel nového štítkování a proto jsme pro Vás přehledně připravili nejčastěji kladené otázky s odpověďmi k tomuto tématu.

EKOLAMP je tu pro Vás a dlouhodobě si klade za cíl přispívat k naplnění potřeb ekodesignu a udržitelnosti. Považujeme za náš úkol přispívat k edukaci a vysvětlení dynamické a ne vždy úplně přehledné oblasti enviromentální legislativy.

Plusy na štítcích definitivně končí


V březnu 2021 vešly v platnost nové energetické štítky, jejichž konečný formát a vizualizaci už v roce 2019 schválila Evropská komise. Ekodesign a technologický rozvoj si vyžádal potřebu zpřehlednění a zjednodušení označení výrobků a vrací se u energetických štítků ke třídám A až G bez přidaných znamének plus. Soubor předpisů o energetických štítcích podstatně přispívá k dlouhodobým cílům Evropy v oblasti energetiky a klimatu. Jedná se o komplexní systém platný v celé EU, který pomáhá spotřebitelům orientovat se v účinnosti elektrických spotřebičů. K přeznačení bylo výrobcům a distributorům dáno přechodné období, které končí 28. 2. 2023.

detail