Co se sbírá

Do režimu zpětného odběru osvětlovacích zařízení patří:

  • Světelné zdroje - lineární zářivky, kompaktní zářivky (= úsporné žárovky), výbojky, LED žárovky
  • Průmyslová svítidla

Domácnosti a instituce mohou výše uvedená osvětlovací zařízení předat k recyklaci v místech zpětného odběru.

Do zpětného odběru nepatří běžné, reflektorové a halogenové žárovky, ty je možné je vyhodit do směsného odpadu. Neobsahují nebezpečné látky, tudíž nepředstavují ekologické riziko a dle legislativy jsou z povinnosti zpětného odběru vyňaty.

Průmyslová svítidla podléhají zpětnému odběru a jakékoliv jiné zacházení, jako repase nebo rozebírání a částečný prodej dílů do sběrných surovin je v rozporu se Zákonem o odpadech.

Podrobnější informace o osvětlovacích zařízeních spadajících pod zpětný odběr naleznete v katalogu výrobků.

Naše projekty

Ekolampov
Ekolampov je virtuální město. Jeho obyvatele spojuje jednoduchá věc. Odpovědnost k přírodě. Ekolampované nejsou ekologičtí extrémisté, pouze věří, že žít v souladu s přírodou je správné. A nejen to. Je to pohodlné, levné a moderní.
Sběratelé světla
Sběratelství je vznešená cesta nedozírnými světy, zvláštní čin, který přináší zastavení v čase, obdiv, pocity, uznání a závist, zvláště, když je někdo kumyxafistou sběratelem zápalkových krabiček nebo sběratelem historických světelných zdrojů.
Zářivkovi
Na této stránce si můžeš zdarma a rychle sestavit vlastní zábavná videa. Vyber jeden z našich filmů a poté velmi jednoduše dosadíš místo herců sebe, svoje kamarády, nebo členy svojí rodiny. Výsledný film pak můžeš poslat na email nebo sdílet na Facebooku!
Zavřít
detail