Sběrná síť

Vyřazené úsporné světelné zdroje lze vrátit v jakémkoli obchodě při nákupu nových, ve sběrných dvorech obcí či je uložit do malých sběrných nádob, které se nacházejí v obchodních centrech, na městských úřadech nebo v řadě firem. Pouze prostřednictvím těchto sběrných míst je možné pro úsporné světelné zdroje zajistit jejich ekologické zpracování.

Zpětný odběr světelných zdrojů a průmyslových svítidel je služba, která je domácnostem a institucím poskytována zdarma. Systém zpětného odběru je financován z příspěvků na recyklaci odváděných účastníky kolektivního systému.

Nejbližší sběrné místo si můžete najít zde.

Naše projekty

Ekolampov
Ekolampov je virtuální město. Jeho obyvatele spojuje jednoduchá věc. Odpovědnost k přírodě. Ekolampované nejsou ekologičtí extrémisté, pouze věří, že žít v souladu s přírodou je správné. A nejen to. Je to pohodlné, levné a moderní.
Sběratelé světla
Sběratelství je vznešená cesta nedozírnými světy, zvláštní čin, který přináší zastavení v čase, obdiv, pocity, uznání a závist, zvláště, když je někdo kumyxafistou sběratelem zápalkových krabiček nebo sběratelem historických světelných zdrojů.
Zářivkovi
Na této stránce si můžeš zdarma a rychle sestavit vlastní zábavná videa. Vyber jeden z našich filmů a poté velmi jednoduše dosadíš místo herců sebe, svoje kamarády, nebo členy svojí rodiny. Výsledný film pak můžeš poslat na email nebo sdílet na Facebooku!
Zavřít
detail