Ukliďme Česko
Eucolight member

EucoLight

Koncem června byla v Bruselu založena evropská asociace kolektivních systémů pro zpětný odběr osvětlovacích zařízení EucoLight.

Koncem června byla v Bruselu založena evropská asociace kolektivních systémů pro zpětný odběr osvětlovacích zařízení EucoLight.

Oproti ostatním elektrozařízením mají světelné zdroje nízkou hmotnost, jsou křehké a díky obsahu rtuti i nebezpečné pro zdraví a životní prostředí, a proto vyžadují zvláštní způsob dopravy a specializované recyklační zařízení. V celé Evropě se sbírá mnohem více světelných zdrojů než jiných odpadních elektrozařízení a kromě toho není s jejich recyklací spojené žádné zhodnocení.

Právě kvůli specifikům této skupiny elektrozařízení byl založen EucoLight, aby mohl účinně spolupracovat s ostatními evropskými orgány a obchodními sdruženími.

Více informací pro Vás připravujeme do dalšího čísla Zpravodaje a nebo je najdete v této tiskové zprávě.

Naše projekty

Ekolampov
Ekolampov je virtuální město. Jeho obyvatele spojuje jednoduchá věc. Odpovědnost k přírodě. Ekolampované nejsou ekologičtí extrémisté, pouze věří, že žít v souladu s přírodou je správné. A nejen to. Je to pohodlné, levné a moderní.
Sběratelé světla
Sběratelství je vznešená cesta nedozírnými světy, zvláštní čin, který přináší zastavení v čase, obdiv, pocity, uznání a závist, zvláště, když je někdo kumyxafistou sběratelem zápalkových krabiček nebo sběratelem historických světelných zdrojů.
Zářivkovi
Na této stránce si můžeš zdarma a rychle sestavit vlastní zábavná videa. Vyber jeden z našich filmů a poté velmi jednoduše dosadíš místo herců sebe, svoje kamarády, nebo členy svojí rodiny. Výsledný film pak můžeš poslat na email nebo sdílet na Facebooku!
Zavřít
detail