Hlavní stránka

EKOLAMP je osm let jedničkou v péči o to, co již nesvítí. Nabízí partnerství každému, pro koho není v této oblasti starost o životní prostředí jen prázdné sousloví. Občané, firmy, obce i veřejné instituce mohou vysloužilé světelné zdroje a svítidla odevzdávat zdarma k odborné recyklaci prostřednictvím sběrné sítě kolektivního systému EKOLAMP.
Základním posláním neziskové společnosti EKOLAMP je na spravedlivé, otevřené a nediskriminační bázi zajišťovat všem účastníkům kolektivního systému, tedy výrobcům a dovozcům elektrozařízení možnost společného plnění zákonných povinností v oblasti sběru a recyklace použitých osvětlovacích zařízení tak, jak to vyplývá z legislativy Evropské unie a České republiky. Kolektivní systém EKOLAMP má více než tři stovky účastníků.

Byl založen 30. 5. 2005 společnostmi:

  • Philips Česká republika s.r.o.,
  • OSRAM Česká republika s r.o.,
  • GE Industrial s.r.o.
  • NARVA B.E.L./ČR s.r.o.

Rozhodnutím Ministerstva životního prostředí ČR byl EKOLAMP  dne 13. 12. 2005 zapsán pod evidenčním číslem KH002/05-ECZ do Seznamu výrobců elektrozařízení jako provozovatel kolektivního systému pro skupinu elektrozařízení č. 5 – osvětlovací zařízení.

Prioritou společnosti EKOLAMP je poskytování kvalitních služeb, což potvrzují i získané certifikáty ISO 9001 a 27001.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hlavní stránka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.